Kolay Hobiler

Yapışık Kardeşler İğne Oyası Modeli Hemen Şimdi Öğren

23 Eylül 2019
Yapışık Kardeşler İğne Oyası Modeli Hemen Şimdi Öğren

Hemen öğrenmeniz gereken iğne oyası modellerinden birisi de yapışık kardeşler modelidir. Ne duruyorsunuz hemen öğrenin!

Geçmişten günümüze kadınların gerek hobi gerekse bir kazanç olarak yaptıkları el işlerinden birisi iğne oyasıdır. Çeyizlerin vazgeçilmezi olarak sandıklarda yerini almaktadır. El işi yapmaktan keyif alan tüm kadınlar çevrelerinde gördükleri iğne oyası modellerini örnek alarak çeşitli motifler ortaya çıkarır. İğne oyası uygulandığı yerler, havlu kenarları, namaz örtüsü, yazma üzerine değişik motifler süslenerek yapılır. İğne oyası yapmak birkaç uygulama yapıldıktan sonra daha kolay olmaktadır. Basit örneklerle başlanır sonrasında ise daha zor motifler seçilir. Sonuç olarak ta çok şık havlu oyaları, yazma kenarları elde edilir.

Yapışık Kardeşler İğne Oyası Yapılışı

İğne Oyası İçin Gerekli Olan Malzemeler

İğne oyası yapımına başlamadan önce gerekli olan malzemeler özenle seçilmelidir. Yapımında kullanmak için iğne oyası iğnesi ve iplik kullanılır. İplik seçiminde motifin kullanılacağı yer dikkate alınmalıdır. Sonrasında ise ipliğin ipek, sentetik, pamuklu gibi özelliğine bakılarak seçimi yapılır.
İğne oyası, genellikle 3 boyutlu motifler oluşturularak yapılır. Çoğunlukla çiçek desenleri örnek olarak uygulanır. Günümüzde artık evlerde kullanılan dekoratif yastık kılıflarının üzerlerinde de iğne oyası motiflerini görmek mümkündür. İğne oyası yapılırken el becerisinin de önemi büyüktür. Uygulama teknikleri de öğrenilerek gösterişli tekstil ürünlerine sahip olunabilir. Hediye olarak da verilen bu ürünler, iğne oyasına talebi de arttırmıştır. Çeşitli renk ve desenler halinde iğne oyalarını görmek mümkün. Farklı iğne oyası modelleri arayışında olanlar, konuyla ilgili birçok videodan ve dergilerden faydalanabilir. Kendi hayal ettikleri modellerle, elde etmiş oldukları örnekleri birleştirip farklı bir tasarımda elde edebilirler.

Yapışık Kardeşler İğne Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.