Kolay Hobiler

Yapmak İsteyen Yapıyor Tığ İşi Oya Modeli

9 Temmuz 2019
Yapmak İsteyen Yapıyor Tığ İşi Oya Modeli

Hanımlar yapmak isteyen yapıyor tığ işi yeni oya modeli çok hoşunuza gideceğini düşünüyorum. O halde hemen yapmaya başlayalım.

Tığ işleri hayatımızın her alanında kullanabileceğimiz modellerde ve çok çeşitli hatta binlerce farklı modeli bulunan elişi çeşitlerindendir. Elbiselerde ve perdelerde kullanılan tığ işi örgülere güpür adı verilir. Satısı yapılan ürünlerin özelliklerinin arasında gipürlü oluşu ilk sırada yer alır. Çok tercih edilen dantel oyaları da çok çeşitli yerlerde kullanılabiliyor. Salon takımları, perdeler, yatak örtüleri, masa örtüleri gibi dantel modellerinin, model sayısı kadar fazla hatta çok daha fazla kullanım alanı bulunur. Sıcak yaz aylarında denize gidip serinlemek istediğinizde tığ işi ile örülen bikini ve mayolar, hem görüntüsü ile çok şık duruyor, hem de tam istediğiniz modeli ördüğünüz veya ördürmüş olduğunuz bikini ve mayolarınız, diğer kadınlar tarafından büyük bir merak kaynağı oluyor.

Tığ İşi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tığ işi bir modele başlamak istiyorsanız, ipinizi ve tığınızı aldıysanız ve öreceğiniz modele de karar verdiyseniz başlamaya hazırsınız. Havlu kenarı, dantel, salon takımları, yatak odası takımları ya da beğendiğiniz bir başka modele başlarken öncelikle modele göre ya çok uzun bir zincir çekilerek başlanır, ya da sihirli halka adı verilen zinciri çekip daire şeklinde birleştirilmesi ile başlanır. Bu iki yöntem de çok basittir. Bilmediğiniz bir modele başlayacaksanız ve yanınızda elişi örmeyi bilen, size yardımcı olacak başka birisi yoksa internetten faydalanarak arama motoruna tığ işi oya modelleri yazdığınız anda karşınıza çıkacak olan tüm videolardan destek alabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.