Kolay Hobiler

Yapmaktan Keyif Alacağınız Efsane Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

24 Temmuz 2020
Yapmaktan Keyif Alacağınız Efsane Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Yaptığınız zaman emeğinize değdiğini göreceğiniz tığ işi oya modeli. Yazmalarınız ve havlularınız artık daha çıtı pıtı görünecek.

Kadınlar evlerinde, ev işlerinden arta kalan zamanda stres atmak için örgü ve benzeri tarzı el işleri yaparlar. Tığ işi bunların başında geliyor. Birçok çeşit tığ işeri modeli bulunuyor. Kadınlar evlerinde bu işleri yaşarıp, satarak maddi kazanç elde ediyorlar. Kimi bayanlar internet sitesi açıp oradan satış yapabiliyor. 

Emeğinize Değecek Tığ İşi Modeli

Tığ İşleri İle Muhteşem Örgüler

Tığ işi bir örgü çeşididir. Daha çok kalın iplerden yapılır. Tığ kullanarak bir birinden güzel modeller ortaya çıkıyor. En çok sevileni yazma oyası modelleridir. Hem çeyizlik, hem günlük kullanımlık yazma modelleri herkes tarafında seviliyor. Büyükler tarafından genç kızlar için çeyizlik yazma hazırlanıyor. Yazma kenarı, havlu kenarı gibi el işçiliği gerektiren tığ işleri geçmişten günümüze kadar gelmiştir. Kadınlar tarafından her zaman ilgi odağı olmuştur. Ayrıca tığ ile yapılan oyuncaklar anneler tarafından beğeni topluyor. Anneler bebekleri için bu oyuncakları temin ederek, sağlıklı bir oyun arkadaşı bırakıyor çocuklarına. Ayılar, çizgi film kahramanları, bebekler, arabalar dahi yapılabilir. Bir diğer tercih edilen şal modelleridir. Tığ işi ile yazlık ve baharlık şallar işleyerek, kullanabilirsiniz. Mavi, pembe, beyaz en tercih edilen renkler. İşlemiş olduğunuz bu şalları kendi zevkinize göre süsleyip dizayn edebilirsiniz. Sevdikleriniz için hediye olarak götürebilir, karşı tarafa el emeği hediye vermiş olursunuz. Birbirinden güzel tığ modellerini örmek istiyor, fakat bilmiyorsanız internetten anlatımlı videolarını izleyebilirsiniz. Videolarda bakarak sizde bu güzel el emeği işlerini örebilirsiniz.

Emeğinize Değecek Tığ İşi Oya ModeliZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.