Kolay Hobiler

Yapraklar Arası Rüzgar Gülleri Tığ İşi Modeli Yapımı

7 Ekim 2019
Yapraklar Arası Rüzgar Gülleri Tığ İşi Modeli Yapımı

Yapraklar arasında bulunan rüzgar gülleri motifleri ile yapılan harika tığ işi oya modelinin yapılışı.

Tığ işi yapımı

Tığ işi ipliği tığ ile alıp bir yerden başka bir yere batarak çıkarak yapılan bir çeşit el işidir. Yapımını öğrenince zevkle yapılabilir ve öğrenmesi de eli yatkın kişiler için çok kolaydır. Evde yapılabilecek en iyi hobilerden olabilir. Çok çeşitli kullanım alanları vardır ve istenilen modelde istenilen yerde kullanılabilir. Tığ işleri biraz zahmetlidir ama yaptıkça keyif verir.

Yapraklar Arası Rüzgar Gülleri Tığ İşi Yapılışı

Tığ işi ile yapılanlar

Tığ denilen alet ucu çengelli küçük bir metal parçasıdır o çengel ipliği tutar ve değişik yapma şekilleri ile farklı farklı el işleri yapılır. Bunlar yazma oyları, danteller, mutfak peçeteleri, vitrin peçeteleri, masa örtüleri, sehpa örtüleri, süs eşyaları ve giyim ürünleri olabilmektedir. Hem evlerde hem kıyafet olarak kullanılan tığ işi malzemelerini yapmak hem de oldukça zevklidir. Boş vakti olan her kadının yapabileceği işler üretimdir, emektir, sabırdır.

Her yerde tığ işi

En şık duran yerlerden biri de havlu kenarları olarak bilinir. Çok güzel şekil ve modellerle havlular kullanılmaya kıyılamayacak kadar güzel ve şık olur. Evin her tarafında kullanılabilen tığ işi malzemeler hünerli ellerde şahane eserler haline gelir. Bazen yapılan bir hırkanın tığ işi olduğunu görür hayran kalırsınız, bazen de misafirliğe gittiğiniz evde elinize verilen havluya hayran kalırsınız. Hayran kaldığınız işleri bizzat kendiniz yapmak isterseniz de artık öğrenmesi çok kolaydır.

Yapraklar Arası Rüzgar Gülleri Tığ İşi Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.