Kolay Hobiler

Yaratıcı ve Gösterişli! Şirin mi Şirin İğne Oyası Yapılışı

8 Ağustos 2019
Yaratıcı ve Gösterişli! Şirin mi Şirin İğne Oyası Yapılışı

Tasarımım çıtı pıtı çok şık ve şirin iğne oyası modeli. Bu güzel oya beyaz yazmalar başta olmak üzere açık tonların vazgeçilmezi olacak.

Yüzlerce elişi çeşidinden biri de iğne oyalarıdır. İğne oyaları modellerinin de kendi arasında çok sayıda çeşidi bulunur. Çok zor motiflerin yanında çok basit işlenebilen motifler de bulunur. Örneğin daha önce hiç iğne oyası yapmamış biri için en basit motifi işlemeyi öğrenmek, 10 ila 15 dakikasını alır. Tabi pratik yaptıkça zamanla eliniz daha da hızlanacak ve bu süreyi sadece birkaç dakika gibi kısa bir süreye çevireceksiniz. Tülbent kenarlarında daha sık rastlanan iğne oyaları, tek tek işlenen minicik motiflerin tamamlanması sonucu harika bir görüntüye ulaşır. Çeyiz sandıklarında olmazsa olmazların başında iğne oyaları yer alır. İğne oyası yapmayı biliyorsanız, boş vakitlerinizi değerlendirerek işlediğiniz örnekleri internet sitelerinde yayınlayarak ek gelir de sağlama imkânına sahipsiniz demektir.

Şirin mi Şirin İğne Oyası Modeli

İğne Oyası Çeşitleri Nelerdir?

İğne oyası oya modelleri hakkında en basit olan birkaç örnekten kısaca bahsedecek olursak; çeyizlik ayçiçeği modeli, fiyonklu kelebek modeli, pıtırcık çiçekler modeli, iki kanatlı çiçek modeli, fiyonklu tülbent oyası modeli, kalpli keloğlan oyası modeli ve daha yüzlerce modeli sıralamak mümkündür. İnternet sitelerinin arama motoru kısmına iğne oyası oya örnekleri yazmanız halinde karşınıza çıkan örnekler arasından seçim yaparak sizde öğrenmeye başlayabilirsiniz. Gerekli malzemeler ise sadece bir iğne ve iplik. Çok uygun fiyatlara alacağınız iplikler ile işlediğiniz tüm iğne oyaları sayesinde eviniz için harika bir ek gelir imkânı sağlayabilirsiniz.

Şirin mi Şirin İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.