Kolay Hobiler

Yarım Yelpaze Deniz İncileri Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

17 Eylül 2019
Yarım Yelpaze Deniz İncileri Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Yarım yelpaze motifinin üzerine işlenen incilerle yapılan harika tığ işi oya modelini siz de öğrenmek ister misiniz?

Tığ İşleri İncelikleri

Tığ ve bir ip ile birbirinden güzel örgüler yapabilir evlerinizde rengarenk harikalar oluşturabilirsiniz. Tığ işlerinin birçok çeşidi olsa da en bilindik olanları yazma oyaları, tülbent oyaları, havlu kenarları, yazma kenarları gelir. Hemen her kadın hayatı boyunca mutlaka eline bir tığ almış örgü örme lezzetini tatmıştır. Ancak tığ işi örgülerin en önemli noktası sevilerek yapılması ve el kabiliyetinin olmasıdır. Eli ince işlere yatkın olanların örgüleri daha şık ve muntazam bir görünümdedir.

Deniz İncileri Tığ Oyası Yapılışı

Tığ İşlerinin Teknikleri

Tığ işlerinin de diğer örgüler gibi birçok tekniği ve yöntemi vardır. Temel olarak da en çok zincir ve örümcek kullanılır. Bu tekniklere hâkim olarak birbirinden güzel havlu kenarları, yazma kenarları, tülbent kenarları ve hatta birbirinden şık yelekler, kolyeler, küpeler de yapabilirsiniz.
Tığ işlerinin en popülerleri arasında şallar da gelir. Farklı ipler kullanarak mevsimin uygun şallar yapabilir hatta kullandığınız ip çeşidine göre gece kıyafetleri dahil abiyeler gibi elbiselerinizle de kombinlemeler yapabilirsiniz. İçerisinde uzun uğraşlar barındıran emek verilerek yapılan tığ işlerini sevdiklerinizle de paylaşabilir gönüllerini fethedebilirsiniz. Çeyizlerinizi tığ oyası modelleri ile süsleyerek sandığınızı zenginleştirebilir görenleri hayran bırakabilirsiniz. Yine tığ oyası deyince akla gelen havlu kenarları görenleri kendine hayran bırakarak kişide örgü örme isteği uyandırmaktadır. Havlunuza uygun renkteki ipleri tercih edip havlunuzu bambaşka bir görsele bürüyebilirsiniz. Çeşitli inci boncuklar, püsküller, pullar yardımıyla havlunuzun güzelliğine güzellik katabilirsiniz.

Deniz İncileri Tığ Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.