Kolay Hobiler

Yarına Misafir Var Tığ İşi Oya Modeli

1 Temmuz 2019
Yarına Misafir Var Tığ İşi Oya Modeli

Yarına misafir varsa ve tığ işi oya modellerine çok meraklıysa, bu oya modellerini yapıp gelen misafirlerinize gösterebilirsiniz.

Türk kültüründe çok önemli bir yere sahip olan tığ işleri el emeği göz nuru olan dantel işleri arasında oldukça popüler olmasını en önemli nedeni şık ve zarif tasarımlara sahip olması bir de kolay ve pratik bir örgü tekniği ile örülmesidir. Genç kızların ya da delikanlıların çeyiz sandığında mutlaka olması gereken tığ oyaları, aynı zamanda sevdikleriniz için özel bir hediye seçeneği olmaktadır. Birkaç renk iplerden oluşturulan motif ve desenler yazmaların desen ve motifleri ile uyum sağlayarak şaheser bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Tığ işleri desenli yazmalara yapıldığı gibi göz alıcı sade yazmalara da boncuk ve pullar ile tığ işi modelleri ile süslenerek, farklı tasarımlar meydana getiriliyor.

Tığ İşi ve Yazman Oyaları

Tığ işi ya da yazma kenarları örmeye yeni başlayanlar için oldukça önemli bir konu olmaktadır. İnternet dünyasında sıkça sorulan soruların başında tığ işi nasıl yapılır sorusu gelmektedir. Yıllardır tığ işi ören kadınlar bu konu üzerinde blog sayfaları açarak yaptıkların örgülerin hem yapılışlarını hem de malzeme listesini anlatarak örgü örmeye merhaba diyen acemilere büyük katkı sağlamaktadır. Öncelikle tıp oyası örmek için ihtiyaç duyulan malzemeleri tedarik ettikten sonra yazmanızın modeline uygun bir oya modeli bulmanız gerekmektedir. Geleneksek Türk kültürünü dantel işleri arasında kendine yer edinen tığ işi ve oya modelleri her yaştaki kadını genç kızların beğenisini kazanmayı başarmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.