Kolay Hobiler

Yazmalar İçin Olmazsa Olmaz Boncuklu Oya Modelleri

20 Eylül 2018
Yazmalar İçin Olmazsa Olmaz Boncuklu Oya Modelleri

Yazma oyaları için en güzle boncuklu oya modelleri. Yazma kenarları için olmazsa olmazlardan birisi de boncuklu oyalardır.

Kolay hobiler sayfası olarak özenle hazırlayacağınız yazmalar için Boncuklu Oya modellerini paylaştık. Geçmişten günümüze kadar kadınların çokça kullandıkları yemenilerin uç oya modellerini sizler için paylaştık. Fotoğraflar arasında yer alan bir çok oya modelini kendi çeyizimden ve annemin çeyizinden topladım. Pullu Oya örneklerinden, boncuklu modellere kadar çiçek ve yaprak modelleri de yer alıyor. Beğendiğiniz örnekleri resimi büyüterek tığ ile yapabilirsiniz. Boncuklu oya modelleri geçmişten bugüne en çok yazma ve tülbent kenarlarını süslemek için kullanılıyor. Gelenek ve göreneklere sahip çıkan Anadolu kadını da kendi el becerileri ile modelleri kendi zevkine göre çeşitlendiriyor.

Evlilik çağına gelmiş genç kızların hemen hemen hepsinin çeyizinde boncuklu oya modelleri bulunuyor. Sizde çeyiz hazırlığındaysanız buradaki modellerden ilham alarak yazma ve tülbent kenarlarını süslemek için oya modellerini kullanabilirsiniz. Yapacağınız tığ işi oya modellerinde kullanacağınız ipliklerin rengini kendi zevkinize göre seçip  daha güzel modeller ortaya koyabilirsiniz.

Boncuklu Oya Modelleri

Bir çok kişi tarafından yazma ve tülbent etrafında görülse de, havlu kenarlarında da Boncuklu Oya Modelleri kullanılıyor. Havluların daha şık görünmesini istiyorsanız buradaki modelleri havlunuzu süslemek içinde kullanabilirsiniz. Sizler için seçtiğim 2019 yılına damgasını vuracak Boncuklu oya modellerinin sizinde çok hoşunuza gideceğini düşünüyorum.

Boncuklu çeyizlik yazma

boncuklu oya örneği

boncuklu tülbent

boncuklu yazma kenarı oyası

boncuklu yazma oyası

çeyizlik boncuklu oya

En güzel boncuklu tığ oyası

Kalemle yapılan boncuklu oya

Kırmızı boncuklu yazma

kolay boncuklu oya

kum boncuklu şiş oyası

mavi boncuklu yazma

renkli boncuklu yazma oyası

siyah boncuklu yazma

yeni boncuklu oya

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.