Kolay Hobiler

Yel Değirmeni Tığ İşi Oya Modelini Kaçıran Pişman Olur

11 Ağustos 2019
Yel Değirmeni Tığ İşi Oya Modelini Kaçıran Pişman Olur

Yel değirmeni tığ işi oya modeli çeyizliklerde en çok kullanılan örneklerden birisidir. Modeli öğrenmeyen ve uygulamayan pişman olur.

Tığ işi kadınların evde boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla yaptıkları işler arasında en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Oldukça zevkli bir iştir. Her kadının yapabileceği birbirinden farklı modeller çıkartıp evinizin her köşesinde kullanmak mümkündür. Ek emeği işler hala günümüzde evlerde kullanılan en değerli eşyalar arasındadır. Gidilen evlerde karşımıza hala çıkan göz nuru modellere ilgi oldukça büyüktür. Günde bir kaç saat ayırarak sizde kendinize birbirinden şık ürünler ortaya çıkartabilir ve uzun yıllar kullanabilirsiniz. Özellikle de çeyiz sandıklarında bulunması gereken işler arasındadır. Geçmişten günümüze kadar el emeği işler olan yazmalar yapımı oldukça kolay ve aynı zamanda kendinizi geliştirerek kazanç elde etmekte mümkündür.  

Yel Değirmeni Tığ Oyası

Tığ İşi Yaparak Zaman Geçirmek

Eliniz alıştıktan sonra harika modeller elde edebilirsiniz. Oya modelleri yaparak birçok kadın, bu beceri sayesinde para kazanmaktadır. Evde oturmaktan canınız çok sıkılıyorsa, sizlerde başlayabilirsiniz. Evlerde kadınların yaptıkları işler arasında havlu kenarı peçete takımları, masa örtüsü, yastık kenarları, lif, şapka gibi birçok model yer almaktadır. Kendiniz ve sevdikleriniz için tülbentler yaparak, onları da renkli iplerle ve renkli boncuklardan örerek şık tasarımlar elde edebilirsiniz. Kendi ellerinizle yaptığınız örgüleri hediye edebilir ve onlarında mutlu olmalarına sebep olursunuz. Kız çocuklarınız için örme kıyafetler, saç bantları, patikler yaparak başlayabilirsiniz. Her zevke hitap eden birbirinden farklı modeller çıkartıp, isterseniz kullanabilir isterseniz de kazanç elde edebilirsiniz.

Yel Değirmeni Tığ Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.