Kolay Hobiler

Yeni Başlayanlar Yapamaz Örgü Etek Yapılışı Anlatım

20 Eylül 2019
Yeni Başlayanlar Yapamaz Örgü Etek Yapılışı Anlatım

Bana kalırsa yeni başlayanlar bu modeli yapamaz. Örgü Etek Yapılışını yapabilmeniz için detaylı bir şekilde anlattım. Eğer bu adımlara uyarsanız rahatça örgü etek modelini siz de yapabilirsiniz.

Örgü Yapımına Giriş

Sevilerek yapılan örgüler he zaman kadınların gözdesi halinde olmuştur. Çabuk yapılıyor olması ile kısa süre de sonuca ulaştıran el örgüsü çalışmaları hanımlar tarafından daha çok tercih edilen el örgüsü sanatı haline gelmiştir. Örgü yapımın da genelde 2 adet şiş ve tüm ipler kullanılır.
Temel olarak örgü yapımında kullanılan şiş ve yün iplerin birbiriyle uyumlu olması gerekir. Kullanılacak olan ipin kalınlığına göre uygun şiş numarası tercih etmek önemli bir husustur. İlmek yapılarak başlanan el örgülerinin birçok kuralı ve çeşidi vardır. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte birçok anlatımlı örgüler ulaşılabilir hale gelmiştir. İzleyerek de öğrenebilecek kadar kolaya indirgenen örgülerin birçok modeli vardır. Başlıca örgü modelleri bal peteği örgü, baklava örneği, balıksırtı örgü, düz örgü, hasır örgü, haroşa ve burgudur.

Örgü Setleri

Örgülerle yeni tanışan ve çok fazla tecrübeye bilgiye sahip olmayanlar için çeşitli örgü setleri hazırlanmış ve satışa sunulmuştur. Örgü ipi ve şişleri ölçülerinden anlamayanlar için çok iyi bir set olmuştur. Kaliteli ip ve şişleri bir arada olduğu setleri alil istediğiniz yazlık örgü, kışlık örgü, bebek kıyafeti, yelekler örebilirsiniz. Yaptığınız örgüleri sevdiklerinize hediye edebilir ya da dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
Özel amaçlı da hazırlanan setler içerisinde yapılan örgüye uygun çeşitli sürpriz parçalarla renklendirebilir sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz. Alternatiflerinin artmış olması örgüye olan bağlılığı artırmış her zaman sevilmiş ve nesilden nesile aktarılmıştır.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.