Kolay Hobiler

Yeni Gelinlere Örgü Öreceklere Kolay Ajurlu Motif Yapımı

16 Haziran 2019
Yeni Gelinlere Örgü Öreceklere Kolay Ajurlu Motif Yapımı

Yeni gelinler için örgü ile yelekler, şallar, hırkalar ve bluzlar örecek olanlara kolay ajurlu motifler. Modelin yapılışı burada.

Örgü örmenin, insanı rahatlatan bir tarafı bulunmaktadır. En şık örgü modelleri sabır ve emekle meydana gelmektedir. Soğuk kış aylarında evlerde, en güzel vakit geçirme şekli, el sanatları ile mümkündür. El sanatları içerisinde, örgü teknikleri, en başta gelenlerdir. Birbirinden şık modelleri, biraz sabır ile meydana getirmek mümkündür. Rengârenk kazaklardaki farklı motifler, el emeğinin en güzel örnekleridir.

Yaz ve kış aylarında kullanılan şallar için, farklı şal modellerini örgü sitelerinden bulmak mümkündür. Bebek battaniyeleri, çocuk kazakları, desenli hırkaları, bu sitelerden bulup, yapmak son derece kolaydır. Sağlık açısından da el örgüleri her zaman tercih edilmelidir. Hazır giyim tekstilinde çoğu zaman kazaklar, sentetik madde içermektedir. Bazı giyim grupları, ekonomik gibi görünse de cilde zararlı kalitesiz, sentetik ipliklerle dokunmuştur. Durum böyle olunca, el örgüsü, doğal yünlere eğilim, her geçen gün artmaktadır.

Yeni Gelin Yeleği Örgü Modeli

El Örgüsünün Sunduğu Sağlık

El örgüsü bluz ve kazaklar, her zaman sağlık sunmaktadır. Birbirinden şık örgüleri, resimli ve anlatımlı örgüler ile uygulamak son derece kolaydır. Yün cinsi, örmek isteyen kişinin, tercihine kalan unsurlardır. En sağlıklı ve doğal iplikler ile dokunan hırkalar, kazaklar, sağlık ve kalite sunacaktır. El emeği bu tasarımlar, yapıldıktan sonra, psikolojik açıdan da insanın içini ısıtacaktır. El örgüsünün verdiği şıklığı, hiçbir hazır giyim sunmayacaktır. Kişiye özel yapılan bu modeller, herkesi birbirinden farklı kılacaktır. Emeğin kutsal ve sıcak dokunuşunu, el örgülerinde bulmak mümkündür.

Yeni Gelin Yeleği Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.