Kolay Hobiler

Yeni Tasarım Şık Görünümlü İğne Oyası Modeli Yapılışı

30 Eylül 2019
Yeni Tasarım Şık Görünümlü İğne Oyası Modeli Yapılışı

Yepyeni bir tasarım ve şık görünümü ile harika bir iğne oyası modelinin anlatımını burada sizinle paylaşıyoruz.

İğne Oyası Modelleri

İğne oyaları, yapan kişiyi mutlu eden, zevkle yapılan el işleri arasındadır. İğne oyalarının en belirgin özelliği, diğer el sanatları içerisinde en zarif olanlarıdır. İğne oyalarını yapmak, aslında oldukça pratiktir. Bunun için görsel içerikli el sanatları dergilerinden yardım alınabilir.

Anlatımlı iğne oyaları, yapan kişiye büyük rahatlık sunacaktır. Birçok el sanatları sitesi, bu konuda detaylı anlatım sunacaktır. Eski kuşaklardan beri süregelen iğne oyaları, nesilden nesle aktarılmaktadır. Yemenilerde, dekoratif örtülerde farklı tasarımlarını görmek mümkündür. Hatta birçok takı tasarım kursunda, iğne oyası ile yapılmış takılar ve yapılışları anlatılır. Evlerde yastıklarda, havluların kenarlarında son derece şık duracaktır. Özellikle, çeyizlerde iğne oyalarının oldukça önemi bulunmaktadır. İğne oyalarının güzelliği ve zarifliği her ortamda kendini gösterecektir.

Yeni Tasarım Şık Görünümlü İğne Oyası Anlatımı

Geleneksel El Sanatları İçerisinde İğne Oyalarının Yeri

İğne oyası yapılışları, oldukça zevkli ve kolay el sanatları arasındadır. Geleneksel el sanatlarının içerisinde de yeri ayrıdır. Evlenme çağındaki her gencin çeyizinde, çok farklı modellerde iğne oyası tasarımları bulunur. Havlu kenarları, yazma süsleri, tülbentler, iğne oyaları ile işlenmiştir. Gençler arasında son dönemlerde de iğne oyalarına talep günden güne artmaktadır. Hem şık hem de zevkli yapılışları, bu el sanatına ilgiyi arttırmıştır. Bu konuda hemen birçok bölgede açılan kurslar da yaygınlaşmasına neden olmuştur. Boş zamanlarda iğne oyası yaparak hem zevkli zamanlar geçirilebilir hem de aile bütçesine katkıda bulunulabilir.

Yeni Tasarım Şık Görünümlü İğne Oyası Anlatımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.