Kolay Hobiler

Yeni Torun İçin Kolay Örgü Bebek Beresi Yapılışı

16 Temmuz 2019
Yeni Torun İçin Kolay Örgü Bebek Beresi Yapılışı

Yeni torunu olanlar için yapımı kolay örgü bebek beresi ile kışa hazır olun. İp renklerini cinsiyete ve zevkinize göre seçebilirsiniz.

Günümüzde örgü ören kişi sayısı oldukça nadir. Birçok ürün makineile yapıldığı için el örmesi örgüler manevi değere sahip. Bir mağazaya girdiğiniz zaman bile el işlemesi olan her şeyin makine işlemesinden daha pahalı olduğunu görürsünüz. El işlemesinin fiyatı yüksek olduğu için sizde örgü örerek boş vakitlerinizi paraya çevirebilirsiniz. Ördüğünüz örgüleri yakın çevremize, tuhafiye dükkânlarına, düğün yapacak çiftlere satarak iyi derecede gelir elde edebilirsiniz.

Bebek örgüleri de çok ilgi gören örgüler arasında. Hamile bayanlar daha çocuk doğmadan hele ki kış bebeği olacaksa çeyizlerini hazırlamaya başlıyor. Kendinize güveniyorsanız bebek patiği, bebek yeleği, bebek şapkası, bebek battaniyesi ve bebek çorapları örerek ister kendi bebeğinize giydirebilir isterseniz satışa sunabilirsiniz.

Örgü Örmek Oldukça Basit

Örgü örmek dışarıdan görüldüğü gibi zor bir şey değil. Kolay örgüler örerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Bunun için önce lif ya da atkı örerek tecrübe kazanabilirsiniz. Lif ve arkı örmek için kalın numaralı ipe ve şişe ihtiyacınız olacak. Tuhafiyeden bu malzemeleri temin ederek örgü örebilirsiniz. Başlarda çok sıkıcı gelse de yaptıkça zevkli gelecektir.

Anlatımlı örgüler kitabı ile ya da internette yayınlanan videolardan örgü örmeye dair en ince detayları bile öğrenebilirsiniz. Anlatımlı örgüler kitabında her şey görsel olarak ve yazılı bir şekilde anlatılır. Eğer video izleyerek öğrenmek daha kolay olacaksa internetten örmek istediğiniz modeli izleyerek de örgü örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.