Kolay Hobiler

Yeni Yıla Yakışacak Şahane İğne Oyası Modeli Yapılışı

4 Ocak 2020
Yeni Yıla Yakışacak Şahane İğne Oyası Modeli Yapılışı

Yeni yılın gelmesiyle birlikte yeni iğne oyası modelleri de gelmeye başladı. Yeni yıla yakışacak yepyeni bir iğne oyası modeli anlatımı.

İğne işleri ile yapılacak modellere verilecek en güzel örnek, iğne oyalarıdır. İğne oyası modelleri, oldukça zarif tasarımlardır. İğne oyalarında farklı modellerin kullanım alanları da değişik olacaktır. Evlerde masa ve sehpa örtülerindeki modeller ile yemeni kenarları farklılık gösterir.

Çeyizlik işler arasında da iğne oyası modelleri oldukça geniş bir içerik sunar. İğne oyası modellerinde pek çok motif bulunur. Yapan kişinin hayal gücü ve yeteneğine göre, değişiklik gösterir. İğne oyalarında en göze çarpan özellik, zarif tasarımlar olmalarıdır. İğne oyalarını yapmak sanıldığı kadar da zor olmayacaktır. Bu sanatı yeni öğrenenler için verilecek tavsiye, sabırlı olmalarıdır. Sabırlı ve azimli uğraşlar sonucunda bu sanatta ilerlemeleri mümkündür.

İğne oyası öğrenmek için birtakım öneriler verilebilir. Bu önerilerin içerisinde, açılacak kurslara katılmaları tavsiye edilecektir. Resimli ve anlatımlı iğne oyaları üzerine yayımlanan dergiler de bu konuda yol gösterici olacaktır. Eskiden bu el sanatını öğrenmek, genelde aile büyükleri vasıtasıyla olmakta idi. Günümüzde ise açılan çok sayıda kurs ve kaynak kitaplar, bu konuda yeterli olmaktadır. Zarif ve şık desenleri ile iğne oyası tasarımları her dönem zevkle kullanılan dekoratif malzemelerdir. Havlu ve yazma kenarları da bu sayede son derece şık görünmektedir. Boş zamanlarını doldurmak isteyenler için de önerilecek, yapması son derece keyifli el sanatları arasındadır.

Yeni Yıl İğne Oyası Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.