Kolay Hobiler

Yepyeni Kalıp Gibi Görünen İğne Oyası Modelleri

28 Ekim 2019
Yepyeni Kalıp Gibi Görünen İğne Oyası Modelleri

İğne oyası modellerinin hepsi yepyeni olan kalıp gibi seriyi sizinle paylaşıyoruz. Modelleri bir bir buradan inceleyebilirsiniz.

Kadınların en önemli uğraşları arasında yer alan el işleri birçok farklı seçenek sunmaktadır. Bu seçenekler arasında bulunan iğne oyaları da en fazla rağbet görenlerinden biridir. İğne oyaları kadınların hem günlük yaşamda kullandıkları hem de genç hanımların çeyizlerinde bolca bulundurdukları aksesuarlardır. Yazma kenarlarına işlenen bu iğne işi oyalar sayesinde her genç kızın çeyizi daha renkli bir hale geliyor ve düğün, evlenme gibi kavramlara farklı bir anlam katıyor. Kaliteli ve son derece ağır iğne oyası ürünlerini yapabilmek için kadınların özel yeteneklere sahip olması gerekmiyor. Bu tarz el işlerinde çok rahat bir şekilde anlatımlı örnekleri inceleyerek de ilerleme kaydedebilirsiniz. İğne işlerinin en önemli yanı da belli standartlarının olmasıdır. Yani hangi model için kullanacağınız renk ve iğne modeli son derece önemlidir. 

El İşleri Arasında Çok Sevilen İğne Oyaları

Oya modelleri her zaman popüler olan el işleri olsa da bu el işi seçeneğinde belli başlı modeller çok ilgi görüyor. Yazmanın içerdiği desene uygun bir modelin seçilmesi de bu el sanatlarında son derece önemlidir. Örneğin lale desenli bir yazmanın kenarına laleli bir oya son derece ideal duracaktır. Bunun yanında her oya yazmanın kenarına direkt olarak işlenmiyor. Önce elde işlenerek daha sonra yazmanın kenarına dikimi yapılıyor. Bu oyalar arasında yalnızca zor ve karmaşık modeller de bulunmuyor. Aynı zamanda acemi olanlar için ince ve basit oya modelleri de bulunuyor. 

Kalıp Gibi İğne Oyası Modelleri

Farklı oya modeli
Fıstıklı yeni iğne oyası
Kahverengi yazma oyası
Pembe mor iğne oyası
Pırpırlı iğne oyası
Toz pembe yazma modeli
Siyah yazma oyası
Renkli yazma oyası
Kırmızı yazma oyası
Çiçekli yazma oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.