Kolay Hobiler

Yepyeni Şımarık Gelin Tığ İşi Oya Modeli Yapımı Anlatımlı

29 Haziran 2019
Yepyeni Şımarık Gelin Tığ İşi Oya Modeli Yapımı Anlatımlı

Tığ işi şımarık gelin oyası ile sizinleyiz. Sizlerde başörtülerinizi yeni ve güzel bir tığ oyası ile süslemek ister misiniz?

Tığ işleri ile bir şeyler üretmek birçok kadının yaptığı zaman geçirme araçlarıdır. Gerek anlatımlı örnekler gerekse ezberden yapılan tığ oyaları kadınların birer eğlence aracı olduğu gibi birer kazanç olanağı haline de gelebiliyor. Çünkü çeşitli gelin mevlitlerinde ya da sünnet mevlitlerinde dağıtılmak bir adet olduğundan bu işi yapamayan kadınlar oyalı yazmaları satın almayı tercih ediyorlar. Mevlitlerde takılmak üzere işlenen bu modeller içerisinde çok zor olan ve büyük bir uğraş gerektiren desenler de yok değil. Ancak bir kadın öğrenmek isterse her zor modeli öğrenebilir ve çok güzel oyalar ile yazma kenarlarını hareketlendirebilir. Yazma kenarları için işlenen oyaların en önemli özelliği de işlenecek modelin yazma kenarındaki desene uymasıdır. Örneğin laleli yazma için genelde laleli yazma oyası işleniyor. 

Şımarık Gelin Oyası

Tığ İşleri İle Ellerinizin Becerisini Ortaya Çıkarın

Tığ işlerini zor olarak düşünen kadınlar aslında büyük bir yanılgının içerisindedirler. İlk etapta biraz zorlanılsa ya da gereken model muntazam şekilde ortaya çıkmasa dahi zamanla profesyonel şekilde oya işlemeye başlayabilirsiniz. Üstelik bunu da tek başınıza başarabilirsiniz. Çünkü milyonlarca tığ işi örneği internet üzerinden sizlere sunuluyor. Nasıl yapmanız gerektiğini sizlere detaylı bir şekilde anlatan bu siteler hemen her türlü bilgiyi de veriyor. Tek yapmanız gereken işlemek istediğiniz modeli seçmek ve anlatım basamaklarını takip etmek olacaktır. Eliniz yatkınsa zaten çok daha kolay şekilde işlemeye başlayabilirsiniz.

Şımarık Gelin Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.