Kolay Hobiler

Yepyeni Tasarım Örgü Gül Bahçesi Lif Modeli Yapılışı

15 Eylül 2019
Yepyeni Tasarım Örgü Gül Bahçesi Lif Modeli Yapılışı

Yepyeni bir tasarım lan gül bahçesi örgü modeli. Banyoların vazgeçilmez örgü liflerini sizde bir gün içerisinde yapabilirsiniz.

Çeyiz toplumumuzun vazgeçilmezleri evlenecek her kızın hayallerini süsleyen olmazsa olmazları arasındadır. Çeyiz denince ise akla ilk gelen el emeği verilip göz nuru akıtılarak yapılan örgüler gelir. Birçok çeşidi olan el örgülerinin en başında kazaklar, atkı ve şapkalar, kadın örgüler, bebek örgüleri, yelekler, battaniyeler, bebek örgüleri, çoraplar, patikler gelir. İlk bakışta örgülerin sadece yüzeysel kullanım amaçlı yapıldığı düşünülse de aslında içerisinde çok daha derin anlamlar taşır.
Büyük büyük annelerimizden beri süre gelen bu gelenek de ilmek ilmek özenle yapılan bu çalışmalarda bazen saatlerce bazen de günlerce emek harcanır. Harcanır ki gelinlik kızlarımıza yuva kurabilmenin emek istediği, sabır gerektirdiği öğretebilsin. Kızlarımıza bu gelenek süre gelen yıllar boyunca öğretilir aynı zamanda sabra, emeğe, özene her alanda gerek duyulduğu duygusunu da aşılarlar.

Örgü Gül Bahçesi Lif Yapılışı

Her ne kadar modern teknoloji çağını yaşıyor olsak da el örgüleri hala çeyizlerin vazgeçilmezlerindendir. Hatta artık sadece sandıklarda kalmayıp günlük kullanılan takı, çanta, kolye, küpe gibi aksesuarlarda da örgü yapılışları görmekteyiz. Aynı şekilde modası hiç geçmeyen örgü modelleri evlerimizde bazen bir koltuk battaniyesi bazen bir bardak altlığı bazen bir paspas olarak görmek mümkündür. Sadece bir şiş ve rengarenk iplerle böylesi geniş bir yelpazeye sahip ürün çeşitliliği oluşturmak hakikaten inanılması güç bir yetenek ve muhteşem bir kabiliyettir.

Örgü Gül Bahçesi Lif Yapılışı

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.