Kolay Hobiler

Yeşil Fasulyeler Örgü Yelek Bluz ve Bebek Örgüleri Modeli

31 Mayıs 2019
Yeşil Fasulyeler Örgü Yelek Bluz ve Bebek Örgüleri Modeli

Yazlık örgü yelek, bluz, bebek örgüleri ve şallarda kullanılan yeşil fasulyeler modeli. Örneği bir kaç dakika içinde sende öğren!

Örgü modelleri kadınların boş zaman değerlendirmek için en çok faydalandıkları el isleridir. Bunun yanında bu el işleri sayesinde en son moda olan trikoları da örme imkânı bulabiliyorsunuz. Örgü işlerinde profesyonel olan kadınlar yanında amatör olanlar da çeşitli anlatımlı örgüler sayesinde istenilen modeli çıkarabiliyorlar. Anlatımlı örgüler de her aşama detaylı şekilde anlatılıyor. Böylece sizler de herhangi bir yanılgıya düşmeden bu örgüleri örebilme imkânı bulabiliyorsunuz. Örgü modelleri sayesinde hemen her türlü aksesuarı da yapabilirsiniz. Ancak bunları yaparken ip ve mil seçimine büyük özen göstermeniz gerekiyor. Gerekli araç ve gereçleri sahipseniz örmek istediğiniz her modeli rahatlıkla örebilme imkânınız var demektir.

Örgü örmek için de dikkat edilmesi gereken belli başlı kaideler vardır. En önemli kaide ise yapılması gereken modelin modelde verilen ilmek sayısına ve kurallarına birebir uymaktır. Örneğin bebek örgüleri konusunda mutlaka sayılara dikkat etmek gerekiyor ve örülecek boyuta göre bu ilmek sayıları belli oranda arttırılıyor ya da azaltılıyor. Örgü örmek için bir diğer önemli kaide ise kaide ise ipin kalınlığına uygun olarak verilen şiş numarasının alınmasıdır. Çok kalın ipler için aşırı ince numarada şiş kullanımı örgünün sert düşmesine neden olacaktır. Bu nedenle tarifte verilen ölçüde bir şiş almaya özen göstermelisiniz. Her türlü örgü aşmasına da dikkat ederseniz rahatlıkla istenilen modeli ortaya çıkarabilirsiniz.

Yeşil Fasulyeler Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.