Kolay Hobiler

Yeşil Yapraklı Yeni Model Örgü Lif Yapılışı Çok Tuttu

1 Ekim 2019
Yeşil Yapraklı Yeni Model Örgü Lif Yapılışı Çok Tuttu

Yeni model lif örmek isteyenler örgü yeşil yaprakları lif modelinin nasıl yapıldığını buradan öğrenebilirler.

El Sanatı Olarak Örgü

Örgü, çok eski çağlardan beri kullanılagelen bir tekniktir. İple yapılan giyim malzemelerinden, demirle yapılan savaş zırhlarına kadar, örgü tekniği, insan hayatında önemli bir el işçiliği, bir el sanatıdır. Belirli sayı ve ölçülerde, şiş veya makine yardımıyla atılan düğümler, sağlam ve hoş görünümlü ürünlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Örgü sanatı, akla ilk olarak kazak ve hırka gibi giyim eşyalarını getirse de; masa örtüsü, banyo lifi, battaniye ve diğer ev aksesuarlarının da yapılmasını sağlamaktadır. Özellikle giyim konusunda; şal, bere, atkı ve yelek modelleri ile hanımların vazgeçilmezi olan örgü sanatı, günümüzde tekstil teknolojilerinin gelişmesi ile altın çağını yaşamaktadır.

Örgü Modelleri

Örgü modelleri ve örgü yapılışları, bu el işçiliğine merak saran herkesin sıklıkla takip ettiği işlerdir. Temelde büyük bir sabra ve dikkate ihtiyaç duyan bu el sanatı, düzenli tekrarlar ile kişisel tarzın ortaya çıkarılmasına son derece uygun bir niteliktedir. Söz gelimi, bir banyo lifi denemesi ile başlayan süreç, kısa zamanda kazak veya uzun hırka gibi çok daha detay isteyen bir esere dönüşebilmektedir.

Yeşil Yapraklı Örgü Lif Yapılışı

Bunun yanında bebek örgüleri de özellikle anneler ve anne adaylarının büyük bir keyifle yaptığı veya satın aldığı ürünlerin başında gelmektedir. Pek çok insanın boş zamanlarında ilgilendiği hoş bir hobi olmasının yanı sıra, bu konudaki yetenekli ve girişimci kişiler için de oldukça avantajlı bir gelir kaynağına dönüşebilmektedir.

Yeşil Yapraklı Örgü Lif Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.