Kolay Hobiler

Yıldız Çiçeği İğne Oyası Yapılışı Herkes Çok Beğendi

18 Ekim 2019
Yıldız Çiçeği İğne Oyası Yapılışı Herkes Çok Beğendi

Çiçekli oya severlere yepyeni bir iğne oyası modeli. Yıldız çiçeği adını verdiğim bu oya, yazmalara çok yakışacak.

İğne oyaları, evlerde en çok kullanılan el sanatları arasındadır.  Pek çok kişi, iğne oyalarının zarif görünümleri nedeniyle bu el işlerini tercih ederler. İğne oyası yapan kişi, bu el sanatını uygularken oldukça keyifli zaman geçirecektir.

Evlerde kullanım alanları da oldukça farklı yerlerde olacaktır. Masa örtülerinde kenar süslemelerinde olduğu gibi, mutfak ve banyoda da kullanım alanları bulunacaktır. Banyolarda en şık havlu kenarları, iğne oyaları ile yapılacaktır. Yaşamın her alanında bu el sanatının izlerini görmek mümkündür. Mevlitlerde takılan başörtü kenarları da iğne oyası ile süslenmiştir. Takan kişiye zarafet ve şıklık sunacaktır. Evlerde de en güzel köşeleri yine bu iğne oyaları süsleyecektir. Hem ince hem de şık görünümlüdür.

Yıldız Çiçeği İğne Oyası Modeli

İğne oyası ile yapılan işler her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Bunun en önemli nedeni, gençlerin eski el sanatlarına olan ilgisidir. Pek çok genç bu konuda açılan kurslara devam etmektedir.

İğne oyası modelleri, anlatımlı ve görsel içerikli sitelerden de öğrenilebilir. Bu konuda dergi ve el sanatları kitapları da öğretici kaynak olacaktır. Yapan kişiye keyif vermesinin ötesinde bu işi ilerletmek istetenler için de güzel bir ek gelir olacaktır. Çeyizlerde kullanımı yaygındır. Elbise ve süs eşyalarında da son dönemlerde farklı tasarımları göze çarpmaktadır. Zarif ve şık olan bu el sanatını yaşatmak için genç nesillerin ilgi duyması önem taşır.

Yıldız Çiçeği İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.