Kolay Hobiler

Yıldız Pullarla Yapılan Çıtı Pıtı İğne Oyası Yapılışı

23 Ağustos 2019
Yıldız Pullarla Yapılan Çıtı Pıtı İğne Oyası Yapılışı

İğne oyası yapılışında bazen oya ipi dışında farklı malzemeler de kullanılıyor. Yıldız pullarla yapılan başörtüsünde olduğu gibi!

İğne oyası, örgü dünyasında el üstünde tutulan bir meslek dalıdır. Herkes tarafından örmenin mümkün olmadığı bu teknik uzun uğraşlar sonucunda elde edilmiştir. Günümüzde birçok kadın örgü örebilme yeteneğine sahip iken iğne oyası yapabilme becerisine sahip değildir. Her bayanın eli iğne oyası yapmak için uygun değildir. Oldukça narin ve kibar bir iş olan iğne oyasını yapmak için kıvrak ellere ve bilek yapısına sahip olmak gerekir.

İğne oyası ile yapılan ürünler arasında yazmalar, tülbent oyaları, havlu kenarları gibi işlemeler gelir. Kendini en çok yazma oyaları grubunda gösteren iğne oyaları, profesyonelce yapıldığı takdirde her toplumda beğeni kazanır.

Günümüzün En Modern Örgü Modası İğne Oyaları

İğne oyalarının modası asla eskimez. Uzun yıllardır devam eden örgü alışkanlıkları günümüzde de bu modanın geçmeyeceğini gözler önüne sermiştir. Bugün genç kızların çeyizlerinde yer alan hediyelerin çoğunluğu iğne oyası ile yapılmış yazma kenarları ve şallardır. İhtişamını her dönem koruyan iğne oyası modelleri daha uzun yıllar kendini korumaya devam edecek bir iş koludur.

Yıldız pullarla yapılan iğne oyası

Aktif olarak birçok iğne oyası kursu bulunmaktadır. Kadınların öğrenmek için can attıkları bu iş yapım aşamasında oldukça zordur. Bu nedenle ticaret amaçlı yapılan iğne oyaları çok değerli fiyatlar üzerinden alıcı bulur. Yapımı oldukça vakit alan bir iştir ve iğne oyası yapan insanlar bu iş için uzun uğraşlar vermektedir.

Yıldır Pullarla Yapılan İğne Oyası Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.