Kolay Hobiler

Yoğun İstek Üzerine Örgü İlmek Atma ve Lastik Tekniği

18 Haziran 2019
Yoğun İstek Üzerine Örgü İlmek Atma ve Lastik Tekniği

Yoğun istek üzerine kolay bir model olan örgü ilmek atma ve lastik yapma tekniği. Bu videoda hem ilmek atmayı hemde lastik yapmayı öğreneceksiniz.

Örgülerde şıklık arayanlar için, son derece kolay bir örgü tekniği ile yapımı söz konusudur. Örgü tekniğindeki ufak bir özelliğin olması, modeli diğerlerinden çok farklı kılmaktadır. Bu sayede, özellikle bebek örgüleri için tercih edilen bir örgü tekniğidir.

Örgü modelleri içerisinde, şık motifleri ve kolay yapımı sayesinde öne çıkan bir örme tekniğidir. Farklı özellikte yünlerle de duruşu değişim gösterecek bir modeldir. El örgüsü ile, konfeksiyon tasarımlarının yanında, kıyaslanamayacak güzellikte bir duruş yaratmak mümkündür. Soğuk kış günleri, vakit geçirmek isteyenler için örgü işi, güzel bir hobidir. Aynı zamanda, yaratıcılığını sergilemek isteyenler için de örgü, büyük bir fırsattır. Yapılan kazakların şıklığı, giyen kişide büyük bir mutluluk yaratacaktır.

Örgü Lastik Yapımı

Örgü İle Emeğin Kucaklaştığı Modeller

Hanımların el emekleri son derece kutsaldır. Maharetli dokunuşları, el örgülerinde de sergilemek mümkündür.

Bluz ve kazak, hırka, battaniyeler, anlatımı son derece kolay olan örgü tekniği ile rahatlıkla yapılır. Yapan kişi, kendisi kullanabildiği gibi, dilerse hediye de edebilir. El emeği örgüler, günümüzde verilecek en güzel hediyelerdir. Anı değeri olması ve anlam katması bakımından da tercih edilirler. Örgünün tekniği son derece rahat olmasından ötürü, yapan kişiyi bunaltmayacaktır. Hızlı bir şekilde motifler, meydana çıkacaktır. Her yaş grubuna yakışacak olan bu model örgüler, hanımlar tarafından tercih edilecektir. Tek ihtiyaç duyulacak şey, uygun yün yumakları, şiş ve biraz sabır. En güzel modelleri bu sayede yaratmak mümkün olacaktır.

Örgü İlmek Atma ve Lastik Tekniği

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.