Kolay Hobiler

Yoğurt Kovasının Kulpundan Tığ İşi Yazma Oyası Yapımı

26 Nisan 2019
Yoğurt Kovasının Kulpundan Tığ İşi Yazma Oyası Yapımı

Yoğurt kovası kulpundan faydalanarak yapılan tığ işi yazma oyası yapımı. Boncuklarla yapılan oya modeli uğraşmaya değer bir örnek.

Günümüz de insanların boş vakitlerini değerlendirirken streslerini atabileceği ve arzu ettikleri modellerde tığ işi motifler dokuyarak çeşitli alanlarda kullanabileceği eşyalar yapılabilir. Bu eşyalar; giysiler, süs eşyaları, koltuk örtüleri, ağaç süslemeleri ve akla gelebilecek her çeşit alanda yapılan tığ işi eserlerdir. Serin bir yaz akşamında üzerinize alabileceğiniz şık bir şalı da tığ ile dokuyabilirsiniz.

Tığ işleri örgü ipleriyle yapıldığı gibi penye kumaşlarla da dokunur. Eskimiş bir penye tişörtünüz var ve bunu çöpe atmayı mı düşünüyorsunuz? Hayır, atmayın. Bu kumaşı değerlendirerek kendinize yepyeni bir makyaj kutusu veya çorap sepeti yapabilirsiniz. Bu sayede eskimiş bir tişörtünüzü yepyeni hale getirerek işinize yarayabilecek bir eşyaya dönüştürmüş olursunuz. Bu geri dönüşüm sizi mutlu edecektir. Ayrıca dilerseniz örgü iplerinden küçük ve renkli motifler yaparak pantolon, tişört ve çantalara havalı bir görüntü kazandırabilir ve genç kızlarınız için bu tür eşyaları renkli ve yepyeni bir
hale dönüştürebilirsiniz. Aslında bunlar her yaşta kullanabileceğiz küçük değişikliklerdir.

Yoğurt Kovası Kulpundan Tığ İşi Yazma Oyası

Tığ işinden çeşitli amaçlarla kullanabileceğiniz kutu veya sepetler yapılabildiği gibi kalem ayraçları, çeyiz eşyaları, salonunuza ya da mutfağınıza koyabileceğiniz ranır modelleri ve yatak örtüleri de yapılabilir. Başörtülerine ve yemenilerin kenarlarına tığ işi motifler yaparak onların görüntülerini daha da zenginleştirerek bu örtülere güzellik sağlayabilirsiniz.

Hadi şimdi yoğurt kovası kulpuyla yapılan yazma oyasını öğrenelim!

Tığ İşi Yazma Oyası Kenarı Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.