Kolay Hobiler

Yok Artık Bu Tığ İşi Oya Modelini Çok Seveneceksiniz

15 Eylül 2019
Yok Artık Bu Tığ İşi Oya Modelini Çok Seveneceksiniz

Yok artık dedirten ve çok seveceğiniz sıralı tığ işi oya modeli. Göz kamaştıran bir yazma yapmak isterseniz bu modeli kullanabilirsiniz.

 Zarifliğin Sembolü Tığ Oyaları 

 Tığ oyası modelleri oldukça zarif ve gösterişli durduğu için her alanda büyük bir zevkle kullanılan göz nuru işler arasında yer alır. Yapımı diğer modellere göre daha zor olsa da yapımı tamamlandıktan sonra, ortaya şık ürünler çıkar. Sadece bir tığ yardımıyla ve renkli iplerle örülen bu tığ oyası modelleri hanımların severek yaptığı ve kullandıkları en değerli eşyalardır. Geçmişte sadece eğlence amaçlı olarak kullanılan el emeği işler artık günümüzde bileklik, küpe, kolye gibi takı çeşitleri arasında da yer almaktadır. Görünüm açısından da oldukça güzel ve kullanışlı olduğu için tercih edilen işledir. Eksi yıllarda anneler tarafından, evlenecek genç kızların çeyiz sandıklarına koyulması için yapılırdı. Şimdilerde de hala yapılmaya devam ederek kendinden hiçbir şey kaybetmeden günümüze kadar gelmiş durumdadır.    

Yok Artık Dedirten Tığ Oyası Yapılışı

Emekle Yapılan Tığ Oyası Modelleri  

Emekle ve büyük bir zevkle yapılan tığ oyaları tek tek işlenerek yapılır ve ortaya harika ürünler çıkar. Öğrendikten sonra, her bayanın severek yapabileceği bir hobi olarak bilinir. Evlerin büyük bir bölümünde hala karşımıza çıkan işler arasında havlu kenarları, yatak örtüsü modelleri, yastık kılıfı modelleri birbirinden ayrı modeller yer alır. Hala birçok el emeği işler satışı yapılan dükkanlarda yer alarak satışa sunulur. Bazı bayanlar bu işin eğitimini alarak, yaptıkları işlerin satışını yaparak gelir elde etmektedir. Alıcı ve kullananı olan bu işler arasından istediğiniz modeli seçerek yapmaya başlayabilirsiniz. 

Yok Artık Dedirten Tığ Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.