Kolay Hobiler

Yok Böyle Güzel İğne Oyası Modeli Hem Şık Hem Kolay

24 Kasım 2019
Yok Böyle Güzel İğne Oyası Modeli Hem Şık Hem Kolay

Hem çok şık hemde çok güzel olan bu iğne oyası modeli gibi güzel model yok. Sade ve göze hoş görünen harika bir örnek.

Anlatımlı iğne oyaları, pek çok el sanatları sitesinde öğretilmektedir. Bu el sanatına yeni başlayanlar için tavsiye, öğrenecekleri sitenin anlatımının ve görsel açıdan içeriğinin güzel olmasıdır. Bu konuda yazılı da birçok kaynak bulunur. Örgü ve iğne oyaları, el sanatlarının temelini oluşturmaktadır.

İğne oyaları ile birbirinden güzel, çok farklı tasarımlar gerçekleştirilir. Elbise süslerinde, yakalarda kullanımı fazladır. Son dönemlerde iğne oyalarını, takı tasarımlarında da görmek mümkündür. Takı süslerinde ve ev döşemelerinde oldukça geniş yer tutar. Yatak ve perdelerin yapılmasında da değişik motifleri görmek mümkündür. Otantik tasarımlarda iğne oyalarının yeri çok özeldir. Bu türlü tasarımlar, genç kuşakların da iğne oyalarını öğrenmeleri için heves uyandıracaktır. Eskiden aile büyüklerinden öğrenilen bu el sanatı, günümüzde kurslar ve dergiler vasıtasıyla da öğrenilebilmektedir.

İğne oyası, konulduğu her alana şıklık ve güzellik getirecektir. Evdeki süs eşyalarını ve mobilyayı da oldukça güzel gösteren detaylardır.

Yok Böyle Şık İğne Oyası Modeli

İğne oyası yapılışları, sanıldığı kadar da zor değildir. Tek önemli husus, yapan kişinin oldukça sabırlı olmasıdır. Yılmadan ve azimle yapılacak bu uğraşlar, konulduğu mekanı güzelleştirecektir. Bu işleri ilerletmek isteyenler için de çok sayıda kurs bulunur. Hobi olmasının ötesinde, ev ekonomisine de katkı sağlamaya yarayan el sanatları arasındadır. Kolay ve keyifli yapılışları nedeniyle, pek çok yerde iğne oyasına rastlamak mümkündür.

Yok Böyle Şık İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.