Kolay Hobiler

Yol Arkadaşları Tığ İşi Hediyelik Yazma Kenarı Oyası

31 Mayıs 2019
Yol Arkadaşları Tığ İşi Hediyelik Yazma Kenarı Oyası

Hediyelik yazma kenarı oyasına ihtiyacınız var ise işte size tığ işi ile yapılan harika bir model. Modelin ismi yol arkadaşları oyasıdır.

Tığ işi pek çok bayanın severek yaptığı bir el işidir. Tığ kullanarak pek çok oya modelini kendiniz yapabilirsiniz. Tığ ile yelek, fular, şal, şapka, patik, tülbent, dantel ve lif örebilirsiniz. Her biri farklı yerlerde kullanılır ve el örmesi olduğu için çok şık bir görüntü sağlarlar. Tığ kullanarak oya yapmak istiyorsanız öncelikle hangi oyayı istediğinize karar vermelisiniz. Bu sayede malzeme alırken zorluk çekmezsiniz. 

Tığ oyaları yapmak için ne öreceğinize karar verdiğiniz zaman oya modeli için gerekli tığ ve ipten almalısınız. Tığlar kullanılacağı alana göre numaralara ayrılır. İnce danteller küçük numaralı tığlar ile örülürken kalın oyalar büyük numaraları tığlar ile örülür. İp tercihini de buna göre yapmalısınız. 

Tığ kullanarak yazmalar yapmaya karar verdiniz ancak nasıl öreceğinizi bilmiyorsunuz. Bu durumda anlatımlı oyalar kitabı alarak bu kitaptan öreceğiniz model hakkında gerekli tük bilgilere sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu kitap sayesinde birbirinden güzel ve farklı motiflere de denk gelebilirsiniz. 

Yol Arkadaşları Tığ Oyası

Yapmış olduğunuz tığ işlerini çeşitli aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz. Örneğin boncuk, simli ipler, düğmeler ve çeşitli aksesuar ürünleri ile yaptığınız olduğunuz ürünleri çok daha güzel bir hâle sokabilirsiniz. Yaptığınız olduğunuz ürünleri ister hatıra olarak kullanabilir ya da farklı yollardan satabilirsiniz. İnternet ortamında da yazma modellerine oldukça talep bulunduğunu bilirseniz kolay yoldan para kazanabilirsiniz. 

Yol Arkadaşları Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.