Kolay Hobiler

Yuvarlak Robalı Ajurlu Bebek Örgü Modeli Yapılışı

17 Ağustos 2019
Yuvarlak Robalı Ajurlu Bebek Örgü Modeli Yapılışı

Yuvarlak roba sayıları ile birlikte ajurlu bebek örgü modeli yapılışı. Çocuklarınıza kışlık yelekler örmeye ne dersiniz?

Genellikle kadınların ilgi alanına giren örgü, el emeğinin üretime dönüşmüş halidir. Yalnızca Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde el örgü üretimi son yıllarda en üst sıralara yerleşmiş, hobi olmanın ötesinde ciddi anlamda geçim kaynağı durumundadır. El örgüsü geleneksel sanatlar içinde yer alan, yapılışı son derece kolay, isteyen herkesin rahatlıkla yapabileceği bir iştir. El örgüsü ikiye ayrılır;

  • Şiş örgü
  • Tığ el işi örgüsü

Şiş Örgüsü Yapımı Ve Modelleri

İki adet şiş ile yapılan örgü ile her türlü kılık, kıyafet ve ev eşyaları yapılmaktadır. Günümüzde kadınlar örgü konusunda kendini geliştirmiş birbirinden farklı ve değişik örgü modelleri yaratmaktadır. Kışlık hırka ve yelekten bebek kıyafetleri ve yazlık giysilerin tamamı ve daha fazlası şiş örgüsü ile yapılmaktadır.

Tığ El İşi Örgüsü Yapımı Ve Modelleri

Tığ işi el örgüsü tek bir aparatla yapılan en az şiş el örgüsü kadar çeşitliği olan ve her türlü şeyin yapılabildiği bir zenginlik içermektedir. Geleneksel olarak kız çeyizi olarak bilinen her türlü işleme, oya ve ev ihtiyacına cevap veren birçok eşya tığ işi olarak yapılmaktadır.  

Gerek tığ işi el örgüsü gerekse şiş el örgüsü, yıllar geçse de geleneksel yapısı koruyacak ve çağdaş modern model ve çizgileriyle yüzyıllar boyu sürecektir. Günümüzde, teknolojik cihaz ve internetin kullanılmasıyla, her türlü el örgüsü teknikleri, anlatımlı örgüler, farklı çok değişik modeller ve el işine dair pratik bilgilerin paylaşıldığı birçok internet sitesi bulunmaktadır.

Yuvarlak Örgü Robalı Bebek Yeleği

Yuvarlak örgü bebek robası
Ajurlu örgü bebek yelek modeli
Ajurlu örgü bebek yelek modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.