Kolay Hobiler

Yüzdeki Lekeler ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

6 Kasım 2019
Yüzdeki Lekeler ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce izleri nasıl geçer makalemizde yüzdeki sivilce ve lekeleri için bitkisel ve doğal çözümlere yer verdik.

Limon Suyu

Limon suyunun cilde faydalarını saymakla bitmez. Doğal cilt beyazlatıcı olarak da bilinen limon suyu sivilce lekelerinin kaybolmasına yardımcı olmaktadır. Bir pamuğa limon suyu ile ıslatıp lekelerin üzerine uyguladıktan 15 20 dk sonra yüzünüzü yıkayınız. Cildinizdeki sivilce lekelerinin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Karbonat İle Peeling

Karbonat ile peeling yaparak yüzünüze uygularsanız cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulursunuz. Ayrıca sivilce lekeleri içinde faydası olacaktır.

Karbonatlı peeling yapılışı için 1 tatlı kaşığı karbonat ile 2 tatlı kaşığı suyu karıştırarak peeling haline getirebilirsiniz. Hazır hale getirmiş olduğunuz peelingi cildinize 2 dakika masaj yaparak yedirdikten sonra yüzünüzü yıkayarak kurulayınız.

Bal

Sivilce ve akne izlerinde en çok kullanılan bal size yardımcı olacaktır. Doğal yöntemler arasında olan balı antibakteriyel özelliği olduğundan dolayı tüm cilt tiplerine faydalıdır. Lekelerin olduğu yere bal uygulayarak lekelerin azalmasını sağlayabilirsiniz.

Buz

Buz akne ve sivilce lekeleri için kullanılan doğal yöntemlerden birisidir. Buzu herhangi bir temiz bir bez parçasına sararak sivilce ve lekelerin olduğu bölgelere bir kaç dakika masaj yapın.

Elma Sirkesi

Cildin ph dengesini de sağlamaya yardımcı olan elma sirkesi sivilce izlerinin kaybolmasına yardımcı olacaktır. Elma sirkesini su ile seyrelterek akne ve sivilce lekelerinin olduğu bölgelere masaj yapın.

Lazer Tedavisi

Diğer bir sivilce ve akne izlerinin yok edilmesini sağlayan şey ise lazer tedavisidir. Doktora başvurarak lazer tedavisi yöntemini uygulayabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.