Kolay Hobiler

Zerafeti ile Akılları Baştan Alan Tığ İşi Oya Modeli

30 Haziran 2019
Zerafeti ile Akılları Baştan Alan Tığ İşi Oya Modeli

Zerafeti ile akılları baştan alan bir tığ işi oya modeli daha öğrenmek ister misiniz? Hadi o zaman ne duruyorsun hemen modeli öğrenmeye başla.

El işi yapımında kullanılan tığlar ve ipler son derece ince olan iplerdir. El işlerinin en narin malzemeleri olan bu tığ ve ipler ile birbirinden güzel yazma kenarları üretmek mümkündür. Yazma kenarı işlemek kadınların genelde çeyiz amaçlı ya da hediyelik olarak yaptıkları işlerden biridir. Bu el işlerini başkasının çeyizine de işleyebilen kadınlar değişik model arayışına girebiliyorlar. Yazmalar kadar havlu kenarlarına da yapılan havlu kenarları için de farklı model seçenekleri bulunuyor. Bu tarz el işlerinden püf nokta modelin aşama aşama yapılması ve tüm kaidelere uyulmasıdır. Aksi halde istenilen modelin ortaya çıkarılması mümkün olmamaktadır. Kaliteli ve son derece şık bir yazma kenarı yapabilmek için hem yazmanın kenar kısımlarını kıvırmayı bilmeli hem de modeli yazmanın kenarına nasıl işlemeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor. 

Akılları Baştan Alan Tığ İşi Oya Modeli

Havlu Kenarları Farklı Desenlerle Hareketleniyor

Havlular eskiden bu yana birçok dantel örneği ile süsleniyor. Havlu kenarları için yapılan danteller ince tığlar ile işleniyor ve farklı renk iplerin karmasından meydana geliyor. Eni geniş şekilde işlenen havlu kenarları ayrı bir detay olarak çeşitli kurdeleler ile de süslenebiliyor. Bu tarz modeller de şık bir duruş olması için mutlaka iplerin havluya uygun bir renk seçilmesi gerekiyor. Havlular için yapılan bu el işleri hem hediyelik olarak çok güzel bir düşünce oluyor hem de çeyizler de genç kızlar için güzel bir ayrıntı oluyor.

Akılları Baştan Alan Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.