Kolay Hobiler

Zirvede Kalıcak Böğürtlen Örgü Modeli Anlatımlı Yapılışı

28 Haziran 2019
Zirvede Kalıcak Böğürtlen Örgü Modeli Anlatımlı Yapılışı

Böğürtlen örgü modeli ile yapılanlar zirvede kalacak. Yelekler, hırkalar, kazaklar gibi örgülere uygun bu modeli sizde öğrenmek ister misiniz?

 Örgü modeller kadınların hayal dünyasını ve el becerisini kullanarak meydan getirdiği bir el sanatıdır. Örgü tekniği ile kadınlar kızlarına ve sevdiklerine çeyizlik yazmalar havlu kenarlar, şal modelleri danteller, iğne oyaları ve örerek, ne kadar yaratıcı ve marifetli oldukları gösterirler. 

Çıkarlarını düşünen akıllı ve marifetli kadınlar yaşamı boyunca nereden kar edeceğini arayışı içinedirler. En ufak boş zamanını bile en iyi şekilde değerlendirmeyi hedef edilen kadınlar tığ işi işleri ile birtakım ürünler örerek bunları paraya çevirirler. Günümüzde örgü ören kadınlara her dönem ihtiyaç duyulur. Gerek dekorasyon olsun gerekse de giyim olsun, her konuda bir şeyler ortaya çıkaran kadınlar hayal dünyası ile el becerisini harmanlanması ile oluşturulan ürünler sayesinde pek çok insanın birtakım ihtiyaçlarını el emeği göz nuru ile karşılamayı başarmışlardır. 

Böğürtlen Örgü Modeli

 Örgü Tekniği ile Neler Yapılabilir?

 Kadınlara has bir el işi tekniği olan örgü tekniği ile yapılan ürünlerin sayısı sınırsızdır. Kadınları kendi el becerisi ile ortaya çıkardığı ürünleri kullanmanın insana farklı bir enerjisi ve konforu vardır.  Annenin çocuğu için özenle ördüğü bebek örgüleri kategorisinde yer alan kazak ya da yeleğin giymek çocuk için farklı bir duygu olmaktadır. Üstelik elle yapılan ürünleri modası asla geçmez. Tıpkı bir kadını sevgilisine ördüğü atkı ya da bere gibi… Hele ki tığ işi ile yaptığınız örgü modellerini başkalarını üzerinde şık ve konforlu durduğunu görmek, sizlerin de kendinize olan güven duygusunu epey artıracaktır. 

Böğürtlen Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.