Kolay Hobiler

Zümrüt Gözü Örgü Yazlık Şal Bluz ve Lif Modeli Yapılışı

7 Haziran 2019
Zümrüt Gözü Örgü Yazlık Şal Bluz ve Lif Modeli Yapılışı

Başlıca olarak şal, yelek, bluz ve lif gibi örgü modellerinde kullanılan zümrüt gözü modelinin nasıl yapıldığını öğrenmek ister misiniz?

Örgü örerek zaman geçirmek isteyen birçok kadın bulunuyor. Ancak bu örgüler de kesme işlemi, ilmek alma, kaç ilmek başlama gibi birçok detay bulunuyor. Özellikle hırka ve kazak işlerken yaka ve kol kesimleri kadınların en çok kafasının karıştığı kısımlardır. Her zaman soru soracak birilerinin olmaması da önemli bir sorun haline geliyor. Kadınlar ya örgü örmeyi bırakıyor ya da ördükleri pek bir şeye benzemiyor. Ancak anlatımlı örgüler tüm bu sorunlara çare buluyor. Her türlü örgü modelini bu anlatımlara bakarak yapabilirsiniz. Gerekirse videoları da takip edebilirsiniz. Anlatımlı örgüler de bir modele kaç ilmek ile başlamanız gerektiği ne kadar lastik yapmanız ve hangi ilmek tekniğini kullanmanız gerektiğini detaylı şekilde öğrenebiliyorsunuz. 

Zümrüt Gözü Örgü Modeli

Örgü yaparak birçok el işi ortaya çıkarabilirsiniz. Bunlar içerisinde en çok da kışlık örgüler tercih ediliyor. Atkılar ve bereler her kadın tarafından mutlaka örülüyor. Çocukların sıcak tutulması ve hastalanmaması için aynı zamanda gerekli olan giyim eşyalarıdır. Örgü teknikleri ile en kolaydan en zor olan modele doğru her çeşit örgüyü çıkarabilirsiniz. Örgü modelleri sayesinde birçok kadın kendine güzel bir uğraş alanı yaratıyor. Bununla birlikte yeri geldiğinde bu becerilerini bir sonraki kuşağa da aktarıyor. Örgü örmek isteyen her kadın bu tarz el işlerini kolay şekilde yapabilir ve her türlü modeli örebilir.

Zümrüt Gözü Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.